блок

Краток опис:

Product Detail Normal Size Range:  L:1 — 200mm , W:0.5 — 100mm , T:0.3 — 120mm Max.Block:  Rectangular:L200 × W80 × T50mm , Square:L100 × W100 × T60mm Longest Magnetized Direction:  200mm Min. Block:  L1 × W1 ×T 0.3mm Note:Generally Speaking ,For Block,If You Would Like To Keep One Larger Dimension, The Other Size Have To Be Narrowed Accordingly,If You Need Two Larger Dimension ,Too Thin Thickness Not To Be Allowed.Because The Great Brittleness Of SmCo Easily Cause Fracture When Assembly . ...


детали за производот

Тагови производ

детали за производот

Нормална големина опсег: L: 1 - 200mm, W: 0.5 - 100mm, T: 0.3 - 120mm
Max.Block: Правоаголни: L200 × W80 × T50mm, Квадрат: L100 × W100 × T60mm
Најдолгиот магнетизирани редослед: 200mm
мин. Блок: L1 W1 × × Т 0.3mm

Забелешка : Општо земено, за блок, ако би сакал да остане во една поголема димензија, други големина треба да се стесни Според тоа, ако треба два поголема димензија, премногу тенка дебелина не треба да се Allowed.Because Големата Крутост на SmCo лесно да предизвика фрактура Кога на Собранието. Ве молиме консултирајте се со соодветните технички или продажбата за многу детали.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи