Најчесто поставувани прашања

Без разлика дали имаат стандардни Геометриска толеранција? Што е најдобар можеме да направиме?

Во следната табела е стандард Геометриска толеранција за генералниот производот

Видови отстапување Проверете Позиција Општи димензија отстапување вредност
паралелизам ∥ обработка на површини Секое Забрани ≥15 * 15, диск, Circular≥Φ15, два Surfaces≤0.1mm; Забрани <15 * 15, диск, Кружни <Φ15, два Surfaces≤0.05mm
Perpendicularity ⊥ обработка на површини Секое Општи диск, Блок 90 ° ± 0.5 °, Блок ≤4 * 4 * 4mm, диск ≤Φ3.5mm, кружни, Radial90 ° ± 1
коаксијално ◎ обработка на површини Секое Толеранција R ± 0.1, ◎ ≤0.2mm, толеранција R ± 0.05, ◎ ≤0.1mm
симетрија обработка на површини Секое Општи Производи 0.15mm, специјални производи 0.2mm
плошноста обработка на површини Секое Забрани ≥15 * 15, Disc≥Φ15,  ≤0.1mm, Circular≥Φ15,  ≤0.15mm

Забрани <15 * 15, Disc≤0.15,  ≤0.05mm, Circular≥Φ15,  ≤0.1mm

цилиндрични

 

обработка на површини Секое ≥Φ20mm: 0.1mm; ≤Φ20mm: 0.05mm
крива профил обработка на површини Секое R ± 0.1, ≤0.1mm, R ± 0.05, ≤0.05mm

Напомена: Геометриска толеранција Според Stander GB2828, AQL0.65 (S-4) на примерокот.
Ние ќе го одреди најдобриот Геометриска толеранција според одредени производи. Pls контакт со вашите контакт Лице Кога имате истрага.

Пакетот методи, и Кој е најдобар за заштита на стоката?

Нашите главни методи се Пакет Вклучувајќи Општи Торби за пакување, пластична цевка пакување, вакуум амбалажа и пакување на кожата. Во исто време, ние може да нареди нарачана Пакување Метод според барањата на клиентите.
Методи сите пакет може да се заштити стока. Причината зошто тие имаат различни методи, прво, тоа е во врска со начинот на Клиентот употреба. Второ, таа е поврзана со димензија од производи, на пример: не може да се користи пластична цевка ПАКУВАЊЕ, или вакуум пакување. Кој пакет е многу погоден зависи од димензијата на производи.

Како да изврши увид во ефикасноста на Roughcast?

На начин да се изврши увид во ефикасноста на Roughcast се подолу ① да се одредат за материјали се наоѓа во предниот дел, средината и Зад на целата Синтерувани рерната. ②Take колоната за испит Пример (димензијата е околу D10 * 15mm) Во блок Roughcast.③ добиете резултатот да го користите автоматското Магнетни Tester.④ анализа на сите податоци, а потоа се утврди на материјалот се квалификувани или не.      

Која е максималната карактеристични за SmCo магнети?

Максимална Cahracteristic За SmCo магнет е YXG32, а неговата Characterisitc е: Br: 11,000-11,300Gs; БХК: 10,200-10,600Oe; IHc≥ 15,000Oe; (БХ) Max: 29-32MGOe. 

Може да се произведе Магнет кој е во Незаситени магнетизирани состојба?
Не, затоа што  
  ①The вредности на ефикасноста на секоја серија на Магнети ќе се променат во рамките на одредени фреквенции. На напонот е тешко да се прилагоди Под незаситената магнетизирани состојба.
  ②The изведба е нестабилен кога Магнет се незаситени магнетизирани. И тоа ќе се промени при користење.
Зошто SmCo5 е многу поскапо од Sm2Co17?

Бидејќи кобалт Содржина Во SmCo5 е повеќе од Sm2Co17, Додека кобалт се ретки во Кина, ние треба да увоз на суровини, цената е многу скапо. Иако на магнетна енергија производ на SmCo5 е пониска од Sm2Co17, цената е повисока од Sm2Co17.

Дали Samarium Кобалт Магнети Потребен превлека или не? Каков вид на позлата се достапни?

На Samarium Кобалт Магнети за негово подобро отпорност на корозија, не бара превлека Под нормални околности, Сепак, производот ќе биде потребно позлата, кога некои клиенти Користете Samarium Кобалт Магнет Како надворешните делови, или во некои Грубите примена на животната средина.

 Ние можеме да им превлека видови како подолу: цинк, никел, сребро, бакар, хемиски никел, бакар + + никел, + злато, никел + Тин, ЕПОКСИДНИ Итн.

Дали Samarium Кобалт Магнети ќе 'рѓа или не?

Samarium Кобалт Магнети ќе 'рѓа Од својот состав содржат железо Елемент. Сепак, тоа не е многу сериозна Руст феномен во споредба со NdFeB Магнети, Како SmCo Магнети Содржи Долна Пегла елемент отколку NdFeB. Кога SmCo Магнети се користат во морска вода, таа ќе произведе Некои Руст точки на површината, но не влијае на неговата ефикасност и примена.

Како да се справите со клиентот жалби?

По добивањето на клиентите по претставките, продажба веднаш ќе ги пополните информации за жалби на клиентите на врвот на "клиентите повратни информации за Отстранување Рекорд", Идентификувани причини од страна на Одделот КК и да ги пополните коментари на дното на "клиентите повратни информации за Отстранување запис:" Тогаш, Одговори на клиентите Со Отстранување предлог и 8D извештај ако е потребно.

Зошто генерално не може да се утврди магнетните својства од страна на површината Gaussian (Gaussian Површинска вредност), но само како Основни Основи?

Бидејќи површината Gaussian вредност е една точка вредност се мери со Гаус Meter во контакт со магнети површината. Мерни места не ја покриваат целата производна површина, така што не е точно да се преземе Вредноста на еден бод да се измери вредноста на целата површина. Покрај тоа, околу 2% Грешка постојат во секоја Гаусова метар. Исто така, во процесот на мерења, постои грешка како што ние не можат да најдат Две совпаѓа Поени во истиот производ .Затоа, површината Gaussian вредноста не е само основен Магнетни Суд, тоа не може да се користи за да се утврди ефикасноста на производот. Обично, ние само се магнетен флукс перформанси за да се процени соодветноста на производот.

Зошто некои Неисполнет аглите на производи?

Физичките својства на Samarium Кобалт магнети се многу кршливи (Дури и кршливи од стакло), па дури и со мали сили Тоа ќе предизвика Малку деланки Или Неисполнет катчиња На работ на Дел на магнетите. Се бара повеќе од десетина процедури да се направи производ, што е тешко да се избегне неисполнет катчиња во преработка или обработка во процесот на инспекција. Значи, мора да се чуваат во строга Внимание и внимателно заштита, кога обработка, тестирање, транспорт, или апликација, Сепак, мала Неисполнет катчиња може да се избегне целосно.

Што е различно помеѓу SmCo5 и Sm2Co17?

① Патот на застапеност е различен: Ние користиме YX да ја претставува SmCo5, И YXG Претставуваат Sm2Co17. ② различни компоненти: Главните компоненти на SmCo5 Вклучи Samarium, кобалт, ПР. Или само чиста Samarium, кобалт; Главните компоненти на Sm2Co17 Вклучи Samarium, кобалт, бакар, железо и циркониум; ③Different Физички карактеристики: како што се максимална работна температура SmCo5 е 250 ℃; И максимална работна температура на Sm2Co17 е 350 ℃. Но просторно Спецификација на SmCo5 е подобар од Sm2Co17, SmCo5 е многу лесен за машина Додека Sm2Co17 е повеќе кршливи.

Зошто го одложи за испорака?

Таа има многу фактори за одложување на датумот на испорака, како и од перформансите и димензија и форма на магнет. 1.Performance фактор, Unconventionality перформанси, како ЗТД (YXG22), слаба Коерцивност производ (имаат "L" во Одделение име) и други Невообичаени користени перформанси, што одделение треба да се ре-формулација за материјал сооднос, топење, мелење, притискање, синтерување и процесот на земање примероци, и Технологија е уште посложен, дури и на различни климатски ќе влијае на ефикасноста, и не може да дојде до стандард, тогаш треба да го римејк. Ова е само проблемот во Roughcast процес, можеби има многу други проблеми во процесот на обработка, ќе биде одложен за испорака време. 2.Dimension фактор: Премногу големи и мали димензии, специјален Едните е тешко за машинска обработка, премногу мали димензија е тешко за обработка и Си ја заборавивте често, многу тешко за проценување на стапката на отпадоци и Lost, преголема димензија од нив ќе биде испукана Обично , овие производи имаат висока веројатност за преработка и надополнување. 3.Shape фактор: неправилна форма производ, особено на магнетот има дупка во неа, ќе, имаат Chipping и напукнување во обработка Како висок кршливи и стрес во машина процес. Тој исто така ќе се одложи за испорака. Тоа, исто така, фактор што влијае на испорака на времето, како што некои на производот Можеби треба посебна алатка, која ќе има процесот на тестирање во целина. Покрај тоа, Некаде можеби имаат Малиот грешка за машинска обработка, исто така, ќе се влијае рокот на испорака.

Што е Време на испорака?

Тоа спогодба на карактеристичната, големината, обликот и Quantity.Usually Испорака време е: Нормално блок и Круг (Нормално Карактеристично, Normal Size) 5000pcs: За 15-20days; 10000pcs: околу 20-25days Нормално прстен и неправилна форма (Нормално Characterisitc , Normal Size) 500pcs: околу 15-20days <= 5000pcs: околу 30days Ако ви треба неправилна форма и големо количество, pls потврди Време на испорака пред секој ред.

Кои рок на плаќање може да се прифати?

Пари, T / T и L / C, е генерално T / T. Подолу ситуација треба да ја испорача стоката по добивање на плаќање, за прв пат соработка, неколку од Кол и неколку од поредокот, по има меѓусебно разбирање и Честите нарачка Ние може да се разгледа за плаќање на месечна основа.          

Зошто Полнење за примерокот?

(1). SmCo магнети е скапо, а тоа е нарачана производ. Рај 'Т The Stock примероци на страна, тоа е различно со стандардни делови. Во принцип, Потреба од мострата за серијата Процесот на механички, и процесот е комплексен, можеби и некои примероци треба за повеќе од десетици процес, и трае околу една недела време. Тоа е истиот процес за примерок производство и обемот на производството, од добиените нарачка, преглед, планирање, избор на соодветни Roughcast да десетици Процесот на Машински. За секој процес бараме инспекција на полу-готови производи, пополнете картичка Тек и евиденција на квалитет. А потоа на производот е потребно за чистење и готовиот производ инспекција, тогаш извештај од испитувањето. Во финалето на производот да се пакуваат и испорачани. Така што можете да ги знаете трошоците за производство на на неколку примероци според неа. (2). Тоа е потребно повеќе време за прилагодување на инструменти и подготовка за алатките за процесот на производство на мостри, отпад Поголеми на ресурси, во исто време да влијаат на нормалното производство лошо. Ако примерокот на барање на превлека и закосување, а трошоците ќе Поголеми, Во принцип, chamfering треба за десетици часови, а во исто време на позлата. Во нормални, кофа со позлата процес може да градат За неколку килограми производ, за примерокот покривам Само неколку од нив, може да се разгледа на цената за тоа. (3). Како примероци се само неколку од Том, па треба да се инвестира повеќе од 200% на материјали Понекогаш; На техника за примерок и волумен е исто така различни, во принцип, Roughcast на волуменот ќе биде поднесена според димензија на магнети, но примерокот треба да ги користите Несоодветна од нив, отпад Големи на материјали, и имаат повеќе процес со нормалното . Било да е тоа знаете дека на SmCo Материјали не е скапо, неколку од разликата за Отпад курс ќе доведе до Огромна разлика за цената, Покрај разликата за Отпад курс се множи. Па цената на примерокот може да се спореди со обемот Целосно. (4). Ја имаат сериозно влијание За Нашите нормално производство како повеќе Вид на примероци во минатото, имаат лошо да влијаат врз нашата човечка и материјали ресурси. Ако компанијата има околу шест или седум стотици Вид на примероци секој месец, и произведува околу 30 видови на примероци секој ден, секој вид од нив имаат десетици процес, тоа ќе треба колку од работник, инспектор, администратор за производство и работа , и ќе ги земе толку многу време., Во исто време некои машини и инструменти, не можеше да стори нормална работа.
(5). По претходна пресметка, ќе бидат потребни околу 500 јени за еден вид на примерок, кој Том цената е само Неколку Chiao. Значи надоместокот за Примероци е само мал дел од трошоците, далеку помалку од нашите трошоци за производство. Само неколку Полнење на такси, бидејќи сметаме дека на долгорочните соработка, и се надеваат дека ќе Том поредок од страна на клиентите, Исто така, ги потсетуваме нашите клиенти дека тоа мора да биде намерно Кога ќе ги нарачате Samples.We надеж дека ќе може да се разбере нашите детални причината за обвинението, американската поддршка

Би можеле да добијат бесплатни примероци?

Поради тоа што сите наши производи е Специјалниот едно, и не имаат вишок Еден, па ние мора да го стори примероци Кога нашите клиенти бараат за него, и на трошоци на производство е многу висок. Значи ние ќе наплаќаат за примерокот. Освен ако имаме примерокот во нашите акции, ние ќе им понуди Бесплатен примерок.

Колку е Минимална количина за нарачка?

Како магнет Синтерувани SmCo е произведен со механичка обработка, и не се произведуваат со мувла, па не е ни Минимална количина за нарачка Во принцип, навистина, ние може да го направи, дури и ако поредок, еден производ. Само трошоци на производство е поинаква, единечната цена на Таа е повисока.  

Зошто Вие треба да треба да се испрати факс или e-mail истрага, но не по пат на телефон?

1) Ние треба Сеопфатни информации од пребарување, така што можеме да ви понудиме на вистинската цена. По факс или пошта, вашето барање нуди детални информации, како што се: Изведба одделение, Толеранции, Кол, посебни барања и така натаму. 2) Понудата е направен од страна на пресметување, но не blurt од. Кога ќе ни се информира со сите информации за производите, ние не сме сигурни дека ќе добиеме точни информации, затоа што нашата меморија и Изговор Разлики ќе влијае Точни Quotation.3) Нашиот персонал не може да биде во нивните седишта Сите време, ако тој (таа) Одговори Вашиот телефон На работилницата, можно е дека таа ќе заборави на вашето барање По зафатени работа во седиштето. Додека факс и e-mail да се добиваат постојано, и веднаш испратен до специјалист за прибирање понуди. Така, тоа е најдобар начин по факс или е-пошта Ако сакате да се добие побрз прибирање понуди. 4) факс и e-mail може да послужи како рекорд за чување и пребарување. По сите, palest мастило е подобро од најдобрите меморија .. Тоа може да бидат документирани Кога ние се уште се во прашање.          

Колку долго може да добиете Цитати?

Во текот на работен ден од понеделник до петок, Нормален Производ Големина ја добивме понудата за цени обично во рок од еден ден, специјален производ (кои треба да потврдат дали би можел да произведе или не) треба да Проверете спогодба својата тежина, обично во рок од 3-5 работни дена. Во текот на сабота, недела или празник, ќе испратиме цитатот обично во првиот работен ден по Дојди Back.If постои било каква итна потреба, pls контактирајте со Вашиот контакт лице.          

Може ли да добијам Каталог?

Yes.When Ти треба Каталогот, обично ние ќе испрати Каталог со вашиот Goods.If вие сте нов клиент Без стоки за испорака, ќе мора да плати на товар на трошоците за каталогот.

Е магнет имаат стандардна големина?

 Не, потврдиме магнет е Customized.And Ние може да ги поддржи на клиентите со За Големина Дизајн спогодба за нивната употреба Понекогаш. И бидејќи на граница на нашата способност, ние не може да произведе сите големина на производот, Достапно Големина Pls Најди нашата нормална големина и форма на веб-страницата.          

Како да ги дознаете потребните Магнет

Можете да го користите вашиот магнет информации Споредба на магнет информации на нашата веб-страница, и да се најде Магнет карактеристичен Се Yours.The Нормална големина и форма на веб-сајтот може да ви помогне да се одлучи на големина.Ако ви требаат повеќе информации, pls Најди технологија за поддршка.

Која е најголемата ефикасноста на во моментов на располагање-Samarium Кобалт Магнети?

Максимална Cahracteristic За SmCo магнет е YXG32, а неговата Characterisitc е: Br: 11,000-11,300Gs; БХК: 10,200-10,600Oe; IHc≥ 15,000Oe; (БХ) Max: 29-32MGOe. 

Пакетот методи, и Кој е најдобар за заштита на стоката?

Нашите главни методи се Пакет Вклучувајќи Општи Торби за пакување, пластична цевка пакување, вакуум амбалажа и пакување на кожата. Во исто време, ние може да нареди нарачана Пакување Метод според барањата на клиентите.

Методи сите пакет може да се заштити стока. Причината зошто тие имаат различни методи, прво, тоа е во врска со начинот на Клиентот употреба. Второ, таа е поврзана со димензија од производи, на пример: не може да се користи пластична цевка ПАКУВАЊЕ, или вакуум пакување. Кој пакет е многу погоден зависи од димензијата на производи.

Која е најголемата ефикасноста на во моментов на располагање-Samarium Кобалт Магнети?

Максимална Cahracteristic За SmCo магнет е YXG32, а неговата Characterisitc е: Br: 11,000-11,300Gs; БХК: 10,200-10,600Oe; IHc≥ 15,000Oe; (БХ) Max: 29-32MGOe. 

Пакетот методи, и Кој е најдобар за заштита на стоката?

Нашите главни методи се Пакет Вклучувајќи Општи Торби за пакување, пластична цевка пакување, вакуум амбалажа и пакување на кожата. Во исто време, ние може да нареди нарачана Пакување Метод според барањата на клиентите.

Методи сите пакет може да се заштити стока. Причината зошто тие имаат различни методи, прво, тоа е во врска со начинот на Клиентот употреба. Второ, таа е поврзана со димензија од производи, на пример: не може да се користи пластична цевка ПАКУВАЊЕ, или вакуум пакување. Кој пакет е многу погоден зависи од димензијата на производи.

Сакаат да работат со САД?