Aplikimet

Aplikimet

SmCo është quajtur edhe me SmCo çelikut magnetik, SmCo magnet i përhershëm, SmCo përhershëm magnetike hekurit dhe të rrallë Cobalt magnet i përhershëm. Kjo është një lloj materiali i bërë nga Raw Tokës Metal Samarium dhe kobalt dhe prodhuar nga Pas një serial të rënduar proces, shkrirjes, mulliri, shtypur dhe Sintering Ajo & rsquo; S Gjithashtu një performancë të lartë, Low Temperatura Koeficienti magnet i përhershëm me e temperaturë të lartë punues & mdash; 350 shkallë celsius. Kur punon Mbi 180 shkallë celsius, maksimumin e saj Energy Product BH dhe temperatura konstante janë superiore se NdFeB materialeve magnetike. Ajo needn & rsquo; T të jenë të veshura, sepse ajo është e vështirë për të gërryer dhe oksiduar. SmCo Magnet është përdorur gjerësisht në Hapësirë ​​hetimin, Mbrojtjes Kombëtare dhe ushtarake, mikrovalë Appliance, Komunikim, Pajisje Mjekësore, Motors, Vegla, të ndryshme magnetizëm Përhapja Devices, sensor, procesor magnetik, mekanizëm ngritjeje magnetike dhe kështu me radhë.

Product Image

15331172725275846

Karakteristikat fizike

Prona pjesshëm fizik të sintering SmCo magnet
Emri parametri njësi SmCo1: 5 SmCo2 17
densitet G / cm3 8.3 8.4
Curie Temperatura K 1000 1100
Vickers zahmet MPa 450-500 550-600
compressing Forca MPa 1000 800
Resistivity elektronike Ω.Cm 5 ~ 6 & Times; 10-5 8 ~ 9 & Times; 10-5
Bending Forca Mpa 150-180 130-150
shtrihen Forca Mpa 400 350
Hot koeficienti i zgjerimit (10 -6 / ℃) ∥6⊥12 ∥6⊥11

Shënim: Mbi Numbers specifike Ndihmë për t'u konsultuar, për të mos të jetë baza gjykuar

15331298979058714

Shënim: Agglutinates Në përgjithësi Samarium Cobalt 2: 17 Më Ul Nevojat magnetizing Fusha e ngopur është material Vetë KLD Vlera 2-3 Times

 

Krahasimet karakteristikë e materialeve magnetike të përhershme
Materiale (BH) max IHC br Tc (Temperatura e punës) max Anti-helm
SmCo1: 5 16-25 15-25 -0,05 200-250 mirë
SmCo2 17 22-30 30/06 -0,03 300-350 mirë
NdFeB 26-52 12-30 -0,11 80-200 keq
Magnet ferrite 3-4,5 3-4,5 -0,19 200-300 mirë
AINiCo 5-10 1-1,8 -0,03 450-500 i shkëlqyer

Teknologjia dhe kompanisë Avantazhet:

1, NGYC ka shumicën e prodhimit të avancuar dhe pajisjet e inspektimit Ne jemi profesionistë SmCo magnet ndërmarrje e cila ka shkallë më të madhe dhe të prodhimit në Kinë.
2, Kompania jonë mund të prodhojë Max. Block 120mm & Times; 120mm & Times; 100mm me tërheqje të plotë.
3, NGYC mund të ofrojë Batch për prodhimin e lartë klasës YXG-32 Me BH & Zn; 29MGOe.
4, NGYC mund të Furnizimit në masë të SmCo magnet me performancë të lartë qëndrueshme dhe të lartë HK (HK & Zn; 18KOe).
5, NGYC mund Prodhimi SmCo magnet Nëpërmjet axial Me shumë polakë.
Strong Style = "Ngjyra: # 0e5f91;"> Si të gjetura:

15331316853546049_e

6, Kompania jonë mund të ofrojë magnet Me Devijimi më pak se 2 & deg; ndërmjet aksit mekanik dhe magnetik Boshtit.
 As Shown:

15331317057106443_e

Këshilla të dobishme

(1) Sintered SmCo përhershëm magnetike Materiale kanë karakterin e brishtësinë, mungesë Of The urtësi. Pra, ajo isn & rsquo; T përshtatshme për të përdorur si Strukturore Pjesës Kur duke u projektuar. Të Specifikimet fizike e SmCo (1: 5) është më mirë se SmCo (2:17) & rsquo; S shkak SmCo (1: 5) është e lehtë për kompjuterin Ndërsa SmCo (2:17) është më e brishtë. SmCo Permanent Magnet Magnetized duhet të merren me kujdes gjatë procesit të grumbulluar, Shmangia prodhime hekuri për të parandaluar Tërheqja Reciprokisht Dhe magnet ndërpreu, ose dy feta të pranga magnetik të shkaktojë dëme rezultuar në thithjen bashku, Përveç kësaj, ajo do të shkaktojë edhe Body-Hurt
( 2) Sintered SmCo përhershëm Materialet magnetike do të bëjë disa Collision të vogël në procesin e prodhimit, Paketimi dhe dhënien, kështu të jetë Have Some metë Visual për shkak të një grimë të vogël Horn. Megjithatë, ajo wouldn & rsquo; T Dëmtimi Specifikimet e saj magnetike, stabilitetin e saj dhe anti-degjeneruar aftësinë e tij magnetik për aq kohë sa e metë e saj doesn & rsquo; T prekë Ndërtimi normale apo funksione.
(3) Klientë që kërkojnë Non-magnetized SmCo magnet i përhershëm duhet të jenë të njohur me pajisje Self-magnet për qëllim të krejtësisht të ngop Dhe bëj për vete Produktet tona ose kodet.
(4) Nëse produktet Designed A Në tharbem alkali ose Mjediset keq aplikoni, Kompania jonë mund të ofrojë produkte të Zn, Ni, ari ose Kurorën Oxygen Praruar. Ne ndjehemi shumë të këndshëm për aplikacionet tuaja. Mirë se vini të faksit ose të bëjë Email konsultim. Ne jemi të kënaqur të ju ndihmojnë me të gjitha problemet nga teknikat. Ne të gjithë Hard Work Duke u përpjekur për të siguruar ju SmCo përhershëm magnetike materialeve me cilësi të lartë dhe çmim të ulët.